nowe2

OgólneSuma zdarzeń: 464

 

 

MATERIAŁY_KORONAWIRUS

PożaryPożary: 78

Miejscowe zagrożeniaMiejscowe zagrożenia: 376

 

 

 

Alarmy fałszyweAlarmy fałszywe: 10

A- A A+

IMG 20170702 172841W dniu 02 lipca 2017r. na stadionie sportowym w Borusowej, gmina Gręboszów odbyły się powiatowe zawody sportowo – pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Organizatorami zawodów byli: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej, Komenda Powiatowa PSP w Dąbrowie Tarnowskiej przy współpracy Pani mgr Krystyny Świętek Wójt Gminy Gręboszów, Urzędu Gminy w Gręboszowie oraz Zarządu i Członków OSP Borusowa.

Sędzią głównym zawodów wyznaczonym przez Komendanta Powiatowego PSP był mł bryg. Mariusz Klimaj. Zawody rozpoczęły się złożeniem meldunku Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej dh Ryszardowi Pikul przez Komendanta Zawodów dh Andrzeja Rutę o gotowości drużyn do rozpoczęcia zawodów. W zawodach uczestniczyło 10 drużyn w tym 6 dziewczęcych. Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach :

- ćwiczenia bojowe

- sztafeta pożarnicza na dystansie 400 metrów.

Klasyfikacja generalna w grupach przedstawia się następująco:

- grupa dziewcząt

1 miejsce MDP Radgoszcz

2 miejsce MDP Olesno

3 miejsce MDP Borusowa

4 miejsce MDP Mędrzechów

5 miejsce MDP Smęgorzów

6 miejsce MDP Kanna

- grupa chłopców

1 miejsce MDP Radgoszcz

2 miejsce MDP Kanna

3 miejsce MDP Borusowa

4 miejsce MDP Olesno

Do wojewódzkich zawodów sportowo – pożarniczych MDP zakwalifikowały się drużyny dziewczęca i chłopięca z Radgoszczy. Zawody odbyły się w serdecznej, gościnnej i sportowej atmosferze stworzonej przez gospodarzy i zgromadzoną publiczność. Puchary za zajęte miejsca, dyplomy oraz okolicznościowe czapeczki uczestnikom zawodów wręczali mgr Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski a zarazem Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komendant Powiatowy PSP bryg. Robert Kłósek, Krystyna Świętek Wójt Gminy Gręboszów, dh Andrzej Ruta Prezes OSP Borusowa. Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski w swoim wystąpieniu serdecznie pogratulował zajętych miejsc podkreślając jak ważnym jest ugruntowanie umiejętności w zakresie zachowań w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia jak również umiejętność pracy zespołowej. Zawody zakończył wspólny posiłek. W imieniu Zarządu Powiatowego ZOSP RP W Dąbrowie Tarnowskiej pragnę wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego i bezpiecznego przeprowadzenia powiatowych zawodów sportowo – pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych podziękować.

  Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego

  ZOSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej

dh Ryszard Pikul