nowe2

OgólneSuma zdarzeń: 183

PożaryPożary: 45

Miejscowe zagrożeniaMiejscowe zagrożenia: 133

Alarmy fałszyweAlarmy fałszywe: 5

A- A A+

IMG 3856Rozpoczynają się ferie zimowe oraz związane z tym okresem różnego rodzaju zajęcia organizowane dla dzieci i młodzieży w placówkach oświaty. W ramach zajęć dydaktycznych zachęcamy również do odwiedzenia naszej komendy oraz znajdującej się w niej sali edukacyjnej "Ognik". Służy ono do zaprezentowania sposobu rozchodzenia się dymu w pomieszczeniach zamkniętych.

Ferie zimowe przypadają w okresie grzewczym. W okresie tym dochodzi częściej do pożarów związanych z niewłaściwym użytkowaniem urządzeń grzewczo-kominowych, jak również do zatruć tlenkiem węgla. Kilkanaście minut spędzonych w sali edukacyjnej "Ognik" może wnieść dużo ważnych i przydatnych informacji nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci.

W trakcie prezentacji pomieszczenia omawiane są zasady poruszania się w pomieszczeniach zamkniętych, zadymionych, a także zagadnienia związane z niebezpieczeństwem jakie niesie przebywanie w pomieszczeniu o dużym stężeniu tlenku węgla.

Następnym elementem jest część praktyczna.

Po zadymieniu pomieszczenia uczestnicy wycieczki poruszają się drogami ewakuacyjnymi w kierunku wyjścia zgodnie ze znakami stosowanymi w ochronie przeciwpożarowej.

Dym jest wytwarzany z wytwornic dyskotekowych i jest całkowicie nie groźny dla organizmu.

Zwiedzanie jest możliwe jedynie w zorganizowanych grupach w dniach od poniedziałku do piątku, w godz. 1000 - 1400 po wcześniejszym uzgodnieniu terminu przez opiekunów pod nr tel. (0-14) 642-61-10.