• kalendarz3
    kalendarz
    kalendarz2

Kalendarz zmianowy

 

nowe2

OgólneSuma zdarzeń: 25

PożaryPożary: 5

Miejscowe zagrożeniaMiejscowe zagrożenia: 20

Alarmy fałszyweAlarmy fałszywe: 0

A- A A+
Wóz Czad i ogień hdk Bezpieczne ferie Obrona Cywilna Komenda Główna Wóz

ferie bezpieczneW związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, mając na uwadze zapewnienie bezpiecznego wypoczynku zorganizowanym grupom dzieci i młodzieży, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej przystąpiła do akcji „Bezpieczne ferie 2018”. Strażacy tut. Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej udzielą wsparcia i pomogą przy wylaniu lodowiska.

Lodowisko może być wylane na terenach, takich jak: boisko szkolne, park, osiedle, itp. Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie przez zgłaszającego terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypanie band z piasku lub śniegu, ewentualnie ustawienie barierek.

Po przygotowaniu terenu zgłaszający powinien zwrócić się z pisemną prośbą do tut. komendy o wylanie lodowiska. Do prośby należy dołączyć pisemną zgodę władz samorządowych na pobór wody z sieci hydrantowej oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska.

Należy pamiętać, że za bezpieczeństwo dzieci przebywających na terenie lodowiska odpowiada zgłaszający.

Dodatkowo w ramach zajęć dydaktycznych zachęcamy również do odwiedzenia naszej komendy oraz znajdującej się w niej sali edukacyjnej "Ognik". Zwiedzanie jest możliwe jedynie w zorganizowanych grupach w dniach od poniedziałku do piątku, w godz. 1000 - 1400 po wcześniejszym uzgodnieniu terminu przez opiekunów pod nr tel. (0-14) 642-61-10.