nowe2

OgólneSuma zdarzeń: 279

 

 

MATERIAŁY_KORONAWIRUS

PożaryPożary: 66

Miejscowe zagrożeniaMiejscowe zagrożenia: 207

 

Alarmy fałszyweAlarmy fałszywe: 6

A- A A+

DSC00195Tradycyjnie miesiąc maj jest okresem, w którym obchodzone są Dni Ochrony Przeciwpożarowej. W ramach tych obchodów Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej nawiązując do corocznej tradycji popularyzacji zagadnień szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży szkolnej zaprasza do naszej komendy na „Dni ochrony przeciwpożarowej – otwarte strażnice 2019”.

Zwiedzanie komendy jest możliwe w dniach od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00 - 14.00 po wcześniejszy uzgodnieniu terminu przez opiekunów pod nr tel. 14 642-61-10.

W trakcie zwiedzania zostanie zaprezentowany sprzęt ratowniczo-gaśniczy służący strażakom do działań podczas pożarów, wypadków drogowych jak również innych miejscowych zagrożeń.

Podczas prezentacji sprzętu strażacy odpowiedzą na wszelkiego rodzaju pytania dotyczące zachowania się w przypadku zauważenia pożaru jak i w jego trakcie, udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w różnych zdarzeniach: czy to podczas pożaru, czy wypadku, czy w innych niebezpiecznych sytuacjach.

W naszej komendzie znajduje się również  sala edukacyjna „Ognik”. Służy ona do symulacji pożaru w pomieszczeniach zamkniętych. W trakcie prezentacji omawiane są zasady poruszania się w zadymionych pomieszczeniach. Następnie przechodzimy do części praktycznej.
Po zadymieniu pomieszczenia uczestnicy wycieczek poruszają się drogami ewakuacyjnymi w kierunku wyjścia zgodnie ze znakami stosowanymi w ochronie przeciwpożarowej. Dym jest wytwarzany z wytwornic dyskotekowych i jest całkowicie nie groźny dla organizmu.