nowe2

OgólneSuma zdarzeń: 937

PożaryPożary: 139

Miejscowe zagrożeniaMiejscowe zagrożenia: 785

Alarmy fałszyweAlarmy fałszywe: 13

A- A A+

1qqqqqW dniu 16 listopada 2019 r na obiektach Szkoły Podstawowej i Biblioteki Publicznej w Oleśnie odbyła się powiatowa halowa olimpiada dzieci i młodzieży zrzeszonych w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych i Dziecięcych Drużynach Strażackich.

Fundusze na nagrody oraz pozostałe koszty zostały sfinansowane ze środków MSWiA w ramach dotacji dla jednostek OSP. Organizatorami przedsięwzięcia była jednostka OSP w Oleśnie, Szkoła Podstawowa oraz Biblioteka Publiczna w Oleśnie. Dużą pomoc w organizacji włożyli nauczyciele szkoły podstawowej, pracownicy biblioteki publicznej, strażacy jednostki OSP w Oleśnie oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy pełnili rolę sędziów zawodów.

W trakcie zawodów swoją obecnością zaszczycili: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Komendant Powiatowy PSP w Dąbrowie Tarnowskiej st. bryg. Krzysztof Kolarczyk, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Kapelan Gminny Strażaków ks. Jan Rybak oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Oleśnie Jarosław Bartoń – gospodarz obiektu, a jednocześnie Członek Zarządu Powiatu Dąbrowskiego.

W olimpiadzie udział wzięło 100 zawodniczek i zawodników podzielonych na trzy kategorie wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6, oraz klasy 7-8.

Zawodnicy zmierzyli się w czterech indywidualnych konkurencjach: tor przeszkód, koperta strażacka, udzielanie pierwszej pomocy, oraz kręgle.

Wyniki Zawodów przedstawiają się następująco:

KLASY 1 -3

Dziewczęta

Imię i Nazwisko

Punkty

Chłopcy

Imię i Nazwisko

Punkty

1 miejsce

Emilia Kogut

227

1 miejsce

Kacper Zachara

289

2 miejsce

Gabriela Skrzyniarz

222

2 miejsce

Kacper Adamczyk

225

3 miejsce

Maja Chmura

220

3 miejsce

Marcin Ubas

224

KLASY 4 -6

Dziewczęta

Imię i Nazwisko

Punkty

Chłopcy

Imię i Nazwisko

Punkty

1 miejsce

Martyna Bednarz

239

1 miejsce

Jakub Lekarczyk

289

2 miejsce

Zuzanna Rusiecka

238

2 miejsce

Krystian Kiwior

262

3 miejsce

Patrycja Piątek

236

3 miejsce

Konrad Bednarz

261

KLASY 7 -8

Dziewczęta

Imię i Nazwisko

Punkty

Chłopcy

Imię i Nazwisko

Punkty

1 miejsce

Dominika Kusiak

272

1 miejsce

Krzysztof Lekarczyk

289

2 miejsce

Wiktoria Dzięgiel

271

2 miejsce

Grzegorz Magiera

285

3 miejsce

Kinga Owsiak

252

3 miejsce

Mateusz Ryczek

268

Zwycięscy w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali puchary, a wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali okolicznościowe medale specjalnie przygotowane na Olimpiadę.

Olimpiada odbyła się w miłej, spokojnej i bezpiecznej atmosferze przy głośnym dopingu rodziców oraz pozostałych uczestników.