nowe2

OgólneSuma zdarzeń: 277

 

 

MATERIAŁY_KORONAWIRUS

PożaryPożary: 66

Miejscowe zagrożeniaMiejscowe zagrożenia: 205

 

Alarmy fałszyweAlarmy fałszywe: 6

A- A A+

DSC 0032W dniu 30 kwietnia 2020 r. w trakcie uroczystej zmiany służby w Komendzie Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej miało miejsce szczególne wydarzenie.

Z okazji zakończenia służby Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej bryg. Mariusza Klimaja, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej st. bryg. Krzysztof Kolarczyk, w obecności Zastępcy Komendanta kpt. Krzysztofa Romańskiego, pracowników systemu codziennego oraz strażaków ze zmian służbowych złożył podziękowania za niespełna 29 lat służby w KP PSP w Dąbrowie Tarnowskiej.

Brygadier Mariusz Klimaj od samego początku służby związany był z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą. Po ukończeniu Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie i uzyskaniu tytułu technika pożarnictwa 30 czerwca 1993 roku rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej. W swojej karierze zajmował stanowisko dowódcy sekcji, zastępcy dowódcy JRG, a od 01.02.2007 r. mianowany został na Dowódcę JRG i pełnił tą funkcję do dnia zakończenia służby.

Odchodzący na emeryturę funkcjonariusz odebrał wiele serdecznych życzeń od koleżanek i kolegów oraz otrzymał okolicznościowe upominki.

Z uwagi na wprowadzony stan epidemii na terenie kraju uroczystość odbyła się z zachowaniem wszystkich reżimów sanitarnych.