• kalendarz3
    kalendarz
    kalendarz2

Kalendarz zmianowy

 

nowe2

OgólneSuma zdarzeń: 25

PożaryPożary: 5

Miejscowe zagrożeniaMiejscowe zagrożenia: 20

Alarmy fałszyweAlarmy fałszywe: 0

A- A A+
Wóz Czad i ogień hdk Bezpieczne ferie Obrona Cywilna Komenda Główna Wóz

IMG 0039W dniu 12 luty br. w godzinach nocnych doszło do pożaru budynku gospodarczego - stodoły w miejscowości Dąbrowica. W działaniach udział brały: zastep GCBA 9,5/65 z JRG Dąbrowa Tarnowska, 2 zastępy  GBARt i GBA z OSP Szczucin oraz patrol Policji. W wyniku zdarzenia nie było osób poszkodowanych.

ferie bezpieczneW związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, mając na uwadze zapewnienie bezpiecznego wypoczynku zorganizowanym grupom dzieci i młodzieży, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej przystąpiła do akcji „Bezpieczne ferie 2018”. Strażacy tut. Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej udzielą wsparcia i pomogą przy wylaniu lodowiska.

Lodowisko może być wylane na terenach, takich jak: boisko szkolne, park, osiedle, itp. Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie przez zgłaszającego terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypanie band z piasku lub śniegu, ewentualnie ustawienie barierek.

Po przygotowaniu terenu zgłaszający powinien zwrócić się z pisemną prośbą do tut. komendy o wylanie lodowiska. Do prośby należy dołączyć pisemną zgodę władz samorządowych na pobór wody z sieci hydrantowej oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska.

Należy pamiętać, że za bezpieczeństwo dzieci przebywających na terenie lodowiska odpowiada zgłaszający.

Dodatkowo w ramach zajęć dydaktycznych zachęcamy również do odwiedzenia naszej komendy oraz znajdującej się w niej sali edukacyjnej "Ognik". Zwiedzanie jest możliwe jedynie w zorganizowanych grupach w dniach od poniedziałku do piątku, w godz. 1000 - 1400 po wcześniejszym uzgodnieniu terminu przez opiekunów pod nr tel. (0-14) 642-61-10.

zaproszenie na naradę31012018.jpg

IMG 3938     W dniu 30 stycznia br. odbyło się uroczyste pożegnanie strażaka  st. kpt. Pawła KOWALIKA odchodzącego na emeryturę. Służbę w Straży Pożarnej rozpoczął w dniu 31.08.1992 roku w Szkole Aspirantów Pożarnictwa w Krakowie. 

   Po ukończeniu szkoły i uzyskaniu tytułu technika pożarnictwa z dniem 05 marca 1994 roku został mianowany na stanowisko dowódcy zastępu w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu. Służbę zakończył 30 stycznia br. na stanowisku Z-cy Naczelnika Wydziału ds. Operacyjno-Szkoleniowych i Kontrolno- Rozpoznanwczych w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. 

   W imieniu swoim oraz całej załogi podziękowania za długoletnią wzorową służbę złożył Komendant Powiatowy bryg. Krzysztof Kolarczyk. Odchodzący na emeryturę strażak odebrał również wiele serdecznych życzeń wszelkiej pomyślności i powodzenia od kolegów oraz otrzymał okolicznościowy upominek.

na stron